Metodes

Apzinātā muskuļu atslābināšana

AL1_5240

Tu pieķer sevi pie domas, ka esi saspringts, tu esi piedzīvojis strespilnu situāciju vai ilgstoši veltījis sevi darbam. Atļauj sev pāris minūtes atslābināties, taču šajā metodē – ļoti apzinātā formā. Pie tam, lai veiktu šo vingrinājumu tu vari atrasties arī savā darba vietā, lai gan visefektīvāk, īpaši pirmās reizes, to būtu darīt vienatnē un klusumā – lai apkārtējā vide tev netraucētu iedziļināties savās izjūtās.

Ko darīt?

Ērtāk iekārtojies krēslā, aizver acis. Fokusē savu domāšanu uz pieres rajonu – savās domās „pārbaudi”, kāda ir tava piere – vai tā ir atslābusi vai arī tajā ir ieviesusies saspringta raižu rieva. Centies atbrīvot pieri. Tad domās dodies tālāk, un uzmanību pievērs mutes un vaigu muskuļiem – pārliecinies, ka tava seja ir atbrīvota, ka lūpas nav sakniebtas, bet gan ir atbrīvotas. Tālāk savu iekšējo skatienu virzi uz kaklu un plecu muskuļiem – sajūta, kādas sajūtas ir šajā ķermeņa rajonā. Ja jūti, ka pleci ir savilkti, atbrīvo tos, nolaižot uz leju. Ja izjūti tādu nepieciešamību, lēni (un maigi) paapļo galvu un plecus. Pēc tam dodies pie rokām – atslābini plaukstas, ja nepieciešams paapļojot plaukstu locītavas. Savu atslābināšanās pauzi noslēdz ar kājām – pārbaudi, ka tās nav saspringušas vai arī neesi tās sakrustojis. Pasmaidi sev – un esi gatavs atgriezties pie savām iesāktajām lietām!

Kā tas strādās?

Šī metode ir lieliska, jo dod pozitīvu pienesumu, kā ķermenim, tā prātam. Pie tam, tā ļauj trenēt spēju būt „šeit un tagad”, izjust un pārvaldīt savu ķermeni. Metodes pluss ir tas, ka tu pamazām iemācies atpazīt spriedzi dažādās muskuļu grupās un atslābināt muskuļus automātiski, kad sajūti saspringumu. Ja tev tas padodas, apzināto muskuļu atslābināšu vari praktizēt jebkur – arī sanāksmē vai liftā bez aizvērtām acīm un īsā laika sprīdī.

You Might Also Like