Metodes

Pateicība

AL1_9852

Pierādīts, ka cilvēkiem, kuri spēj būt pateicīgi, ir lielāka iespēja izjust prieku un laimes sajūtu, un pateicība var palīdzēt uzturēt arī labāku veselības stāvokli. Kāpēc tā? Cilvēks lieliski spēj pielāgoties pie dažāda veida apstākļiem – īpaši pie labajām lietām dzīvē. Laba darba, saskanīgas ģimenes, apskaužamas veselības vai tuvu draugu pulka. Un tas paliek par normu. Būt pateicīgam šajā gadījumā nozīmē – atgādināt par labajām lietām, kas Tev ir. Un, protams, arī spēt pateikt „paldies” par to līdzcilvēkiem un jebkuram, kurš mums sagādā labus mirkļus.

Ko darīt?

Katru rītu, apsēžoties pie rīta kafijas vai tējas krūzes, izdomāt un pierakstīt (blociņā, Word dokumentā, piezīmju aplikācijā telefonā) 5 lietas, par kurām Tu esi pateicīgs. Tās var būt fiziski pastāvoši objekti, cilvēki, sajūtas – jebkas par ko Tu jūties labi.

Alternatīvs variants – katru vakaru pirms aizmigšanas iedomājies par vismaz trim lietām, par kurām šodien vari pateikties.

Kā tas strādās?

Pat šķietami skumju pilnā rītā Tu vari atrast daudzas lietas, par kurām Tu vari būt pateicīgs. Tas uzlabos Tavu garastāvokli, Tu sajutīsies piepildītāks un bagātāks. Un, iespējams, Tu biežāk vēlēsies iepriecināt arī apkārtējos, vienkārši pasakot „paldies”.

You Might Also Like