Labsajūtai

Darba vieta patīkamākam darba procesam

_DSC7582

Mēs ik dienu lielāko daļu sava laika pavadām darba vietās. Vai esi kādreiz pievērsis uzmanību tam, kā izskatās Tava darba vieta? Vai tā ir nokrauta ar dokumentu un mapju kaudzēm, vai gluži pretēji – tīra un sakopta?

Laika gaitā cilvēki arvien vairāk pievērš uzmanību un piešķir nozīmi telpām, kurās tie strādā. Lai arī Tev būtu iespēja ar minimāliem līdzekļiem un pašiniciatīvu radīt sev ērtu un produktīvu darba vidi, mēs piedāvājam dažus padomos, kā to realizēt.

1Viens no ērtas darba vides priekšnosacījumiem ir turēt to kārtībā.

Jāpiezīmē, ka katram ir sava veida kārtība, taču haoss uz galda traucē sakopot domas un koncentrēties. Pētījumi pierāda, ka kārtīga vide palīdz darboties efektīvāk, ātrāk  strukturēt domas, būt radošākam un uzrādīt augstākas koncentrēšanās spējas. Daudziem stresa situācijās saglabāt mieru palīdz kāda personiska lieta uz galda, piemēram, tuvinieku fotogrāfija vai kāds uzmundrinošs sauklis uz līmlapiņas. Lai darba vide būtu radošāka un mājīgāka, Tu vari novietot uz galda krāsainas, neparastas kancelejas preces, piemēram, pumpainu pildspalvu vai zaļu skavotāju. Iespējams, Tev patiktu pašrocīgi personalizēts darba plānotājs, kas Tevī rosinātu jaunas idejas.

2Noteikti ir vērts pievērst uzmanību krāsu ietekmei uz cilvēku.

Visi mierīgie, gaišie toņi būs piemēroti darba videi, jo tie nomierina un netraucē darba procesam. Sarkano krāsu bieži vien definē kā enerģijas stimulatoru, kas lielos daudzumos traucē, bet koši sarkana kafijas krūze uz galda dos tieši atbilstošo enerģijas devu grūtai darba dienai. Savukārt zilā krāsa tik daudz nepiepūlē acis. Ne velti skolēniem pirmā pildspalva ir zilā krāsā! Zaļā krāsa nomierina nervu sistēmu, stimulē prātu un veicina radošumu. Dzeltenā un oranžā krāsa pievērš uzmanību, veicina pozitīvu enerģijas pieplūdumu, uzlabo smadzeņu darbības aktivitāti un – arī apetīti!

3Darbs mūzikas ritmos – vai tas ir Tev?

Ir vērts apdomāt arī par mūzikas izvēli darbavietā, jo ar tās palīdzību Tu spēj gan sevi nomierināt, gan tieši pretēji – nevēlami satraukt. Ir vērts izmēģināt arī mūzikas meditāciju, kas Izmanto iespēju ik pa laikam lūkoties tālumā pa logu, tādā veidā atpūtinot acis. Noteikti vēdini telpu – svaigs gaiss palīdzēs saglabāt mundrumu.

Tu pats esi savas laimes noteicējs! Izmanto iespēju savu darba vidi radīt sev atbilstošu  un ērtu, lai darbi ritētu raiti un Tu justos maksimāli komfortabli. Neaizmirsti par pareizu sēdēšanas pozu pie datora un veselīgām, nelielām darba pauzēm – tās palīdzēs būt produktīvākam!

You Might Also Like